Flexiós mozgásterápia



A Mozgásterápia lényege, hogy az anatómiai, élettani és biomechanikai ismeretek felhasználásával olyan személyre szabott mozgásanyagot állítsunk össze amely megelőzésként vagy rehabilitációban segít a testnek a normál tartás és mozgás állapotát kialakítani vagy visszaállítani.

A humán gyógyászatban gyakorlatilag a gyógytornának felel meg ez a fajta mozgásterápia. Mi is járunk gyógytornára, ha van valami mozgásszervi problémánk (veleszületett vagy szerzett) és nem szeretnénk, hogy az súlyosbodjon vagy esetlegesen a későbbiekben előhozzon valami más problémát is. Illetve sérülések, balesetek (pl. kéztörés) vagy túlterhelés után a rehabilitáció részeként általában előírja az orvos a gyógytornát, hogy ugyanúgy tudjuk működni mint előtte. 

Kutyáknál is pont úgy mint nálunk embereknél állapotfelméréssel kezdődik a terápia. Ahhoz, hogy a megfelelő gyakorlatokat tudjuk végeztetni pár dolgot tudnunk kell az állat állapotáról. Ismernünk kell a normál állapotokat ahhoz, hogy az eltéréseket felismerjük és esetlegesen vissza tudjuk fordítani.  A mozgásban részt vevő elsődleges szervek az izmok, izületek, csontok továbbá a szalagrendszerek, idegek és fascia láncok. Ezek egy összefüggő hálózatot alkotnak a szervezetben, melyek összeköttetésben vannak egymással. Normál, egészséges állapotban ez a rendszer jól működik, de előfordulhatnak extra megterhelések, balesetek, betegségek, sérülések, melyek kihatnak az egész rendszer működésére. Ha bizonyos izületeket túlterhelés ér feltétlen reflexek meg akarják védeni a túlterheléstől és az izmok folyamatos megfeszítésével elmozdítják őket a fájdalmas, túlterhelt pozícióból. Mivel az izmok folyamatosan feszülnek romlik a keringésük és nem tudnak részt venni a helyes mozgás és tartásmintához szükséges munkában. Az idegrendszer kénytelen lesz felvenni, megtanulni új mintákat, új izmokat használni ugyanazokhoz a mozdulatokhoz vagy testtartáshoz. Egy idő után már csak külső ráhatással, speciális gyakorlatokkal lehet visszaállítani a normál állapotokat.

A helyreállítást egyrészt passzívan tudjuk elkezdeni masszázzsal, másrészt különböző passzív vagy aktív mozgásgyakorlatokkal. 


Amit hozni kell:

  • oltási könyv
  • orvosi papírok (amennyiben rehabilitációs jelleggel történik a terápia) 
  • jutalomfalat (ha van kedvenc) 

Egy alkalom 30-60 percet vesz igénybe, állapottól függően általában 5-6 alkalmat szoktam javasolni.

Kezelés előtt minimum 2 órával már ne egyen a kutya, de minél régebben evett annál jobban motiválható jutalom falattal.

Időpontot foglalni/módosítani/lemondani a főoldalon vagy a kapcsolatok menüben található elérhetőségek egyikén lehet.

Az időpont módosításra/lemondásra a kezelés előtt 24 órával van lehetőség. Amennyiben ezt nem teszi meg és nem jön el a foglalt időpontra úgy a következő találkozásnál az elmaradt kezelés felét kell kifizetni.

Árlista

Állapotfelmérés

3 000 Ft

1 alkalom


5 000 Ft

5 alkalom

egy összegben fizetve

24 000 Ft

10 alkalom

egy összegben fizetve

46 000 Ft